خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

امروزه با وجود انواع مصالح ساختمانی می توان تنوع خوبی به مکانهای مورد نظر خود بدهیم. یکی از این مصالح ساختمانی  کفپوش های اپوکسی هستند که این روزها طرفداران خواص خود را پیدا کرده اند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با این محصول بیشتر با هم صحبت داشته باشیم. زمانی که برای خرید مصالح ساختمانی به بازار می روید، با انواع مختلفی از مصالح با ویژگی های متفاوت و قیمت های متنوع مواجه می شوید، پس برای خرید باید به چه نکاتی توجه کرد و چه ویژگی هایی را مد نظر گرفت؟

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

یکی از مهم ترین ویژگی ها اعتبار و استاندارد به کار رفته در مصالح می باشد که جزء مهم ترین و اساسی ترین ویژگی ها محسوب می شود؛ مثلا در بازار کفپوش های بسیاری وجود دارد که بهترین آن ها کفپوش پلی یورتان و اپوکسی است. این کفپوش ها علاوه بر کار اصلی خود از ویژگی های بالایی همچون عایق حرارتی بودن و مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی نیز برخوردار هستد و از جدیدترین فناوری و تکنولوژی روز در ساختار آنها استفاده شده است.


یا مثلا رنگ نماهای موجود در بازار هریک بر پایه موادی تشکیل شده اند که شما بر اساس محیط و جنس ساختمان باید از آن استفاده کنید و در مرحله بعد به ویژگی های دیگری همچون هزینه و کیفیت آن دقت کنید. در ادامه به معرفی چند ویژگی مهم موارد ذکر شده اشاره می کنیم.

کفپوش اپوکسی سه بعدی
کفپوش اپوکسی سه بعدی

یکی از مهمترین نکات در این خصوص مقاومت بالا و طول عمر این مصالح است، زیرا پس از مدت زمانی خاص این مواد کم کم خواص خود را از دست می دهند و شما برای ترمیم و یا تعویض آن باید هزینه کنید که این به نوعی برای شما دوباره کاری به حساب می آید! مثلا همانطور که گفته شد کفپوش اپوکسی در برابر فرسایش بسیار مقاوم بوده و بالاترین مقاومت را در برابر ضربه دارند و به دلیل یکپارچه بودن آب نیز به آن نفوذ نمی کند.

کفپوش اپوکسی سری سوم برنامه خندوانه
کفپوش اپوکسی سری سوم برنامه خندوانه

بدون شک باید گفت کفپوش اپوکسی، جایگزینی مناسب برای پارکت و موزائیک است که هم مقاومت بیشتری دارد هم زیبایی خیره کننده ای. اگر دقت کرده باشید کفپوش سبز رنگی که در برنامه خندوانه دیده می شود، در حقیقت کفپوش اپوکسی است!

کفپوش اپوکسی سری چهارم برنامه خندوانه
کفپوش اپوکسی سری چهارم برنامه خندوانه

اما ایمنی مصالح… برخلاف عامه مردم که فقط وسایل داخل خانه و محل زندگی برای‌شان مهم است، مصالح به کار رفته در بافت و زیرساخت های خانه نیز اهمیت دوچندانی دارند، زیرا در هنگام حادثه کمترین خسارت جانی و مالی را به افراد تحمیل می کند، مثلا با به کار بردن مصالح و موادی که ضد حریق هستند در بدنه ساختمان به راحتی می توان حریق را کنترل کرد و از انتشار آن به قسمت های مختلف ساختمان جلوگیری نمود.

کفپوش اپوکسی جایگزینی مناسب برای پارکت
کفپوش اپوکسی جایگزینی مناسب برای پارکت

دیگر گزینه که در هنگام خرید بسیار مورد توجه قرار می گیرد، پول و بهایی است که در برابر آن جنس پرداخت می کنیم. اما باید بدانید که همیشه یک خرید خوب بهتر از چند خرید ناقض می باشد؛ یعنی شما با خرید کالای نامرغوب مجبور می شود تا به صورت مرتب آن خرید را تکرار کنید!

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

در کشور ما در حال حاضر شرکت های گوناگونی وجود دارند که در حوزه صنایع پوششی ساختمان در حال فعالیت می باشند که در این بین می توان به عکاظ خاورمیانه که به اختصار به عکاظ معروف می باشد، اشاره کرد. پوشش ساختمانی عکاظ همچون عایق رطوبتی بام، رنگ نما، ضد حریق، کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان همگی نامی آشنا هستند که در بازارهای صنعتی هر روزه اسم آنها شنیده می شود.

کفپوش اپوکسی
کفپوش اپوکسی

نکته آخر کیفیت است که دقیقا مصالح باید بر اساس کاری که طراحی شده اند، استفاده گردند؛ یعنی مصالح به راحتی وظیفه اصلی خود را انجام دهند. مثلا همه ما از عایق رطوبتی بام توقع داریم که در برابر رطوبت و باران مقاوم باشد و زمانی که از این عایق ها برای دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام ها و کف آشپزخانه استفاده می کنیم، بیشترین بازده را داشته باشند؛ اما سپس در مراحل بعدی اگر دارای ویژگی هایی همچون رنگ سفید، راحتی نصب و هزینه پایین برای نصب باشند، برای ما مطلوب تر نیز خواهند بود.

منبع: http://www.jazab98.irمطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic